Вести
Јанкуловска и Кржовска денес во 1/2 финале на 2016 ЦРНА РЕКА ОПЕН ТЕ 16  03-08-2016
Оваа недела на терените на Тенискиот клуб Црна Река-Кавадарци ќе се одржи Тенис Европа јуниорскиот турнир за јуниори и јуниорки до 16 години.

На турнирот учествуваат вкупно 49 јуниори и 27 јуниорки.

Македонските тенисери до сега ги постигнаа следните резултати:
1/2 финале главен турнир (05.08.2016)
Darija KRZOVSKA [6] -  Isabela Ioana DIMA [7] 
Elena JANKULOVSKA [3] - Raluca Maria TUDORACHE [1, A]

1/4 финале главен турнир 04,08,2016
Mihail KUSESKI [1] - Luka STEFANOVIC [8] 2-6, 5-7
Luka Ljuben ANDONOV [2] -Joshua SPAULL [7, WC] 4-6, 1-6

Viktorija VESELINOVA [8] -Raluca Maria TUDORACHE [1, A] 0-6, 1-6
Elena JANKULOVSKA [3] - Theodora IOSUB [10]  6-3, 6-2
Jana OGNJANOVSKA [4] - Isabela Ioana DIMA [7] 4-6, 0-6
Darija KRZOVSKA [6] -  Ana Paraschiva MANEA [2] 6-0, 7-5

3 коло главен турнир
Mihail KUSESKI [1] - Maj TOMAC [13] 6-2, 6-1
Vedran RADONJANIN [5] - Milan RADOJKOVIC [10]  2-6, 1-6
Luka Ljuben ANDONOV [2] - Aleksandros TSIKOV  6-3, 6-4

Viktorija VESELINOVA [8] - Tamara ERAKOVIC [11, WC]  5-7, 6-2, 6-3
Elena JANKULOVSKA [3] -Polina NAUMENKO 6-1, 6-4
Jana TANEVSKA [9] - Isabela Ioana DIMA [7] 5-7, 2-6
Jana OGNJANOVSKA [4] - Stefania MOISIADI [13] 2-6, 6-3, 6-0
Darija KRZOVSKA [6] - Berna YAHE [12]  4-6, 6-1, 6-1
Daniela KOLEVA [15] - Ana Paraschiva MANEA [2]  0-6, 3-6

2 коло главен турнир
Mihail KUSESKI [1] - George DOXIADIS [Q]  6-4, 6-2
Ensar PEPIC - Vlad MARCU [9]  4-6, 1-6
Prohor CAMUROVSKI - Luka STEFANOVIC [8]  2-6, 1-6
Stefan CHALOVSKI - Milan RADOJKOVIC [10] 6-3, 2-6, 2-6
Vedran RADONJANIN [5] - Andrej TASEV [WC] 6-2, 6-4
Josip APOSTOLOSKI [12, WC] Michal BYLICA   3-6, 1-6
Sasha POPOVSKI - Nikola JEVTIC [11] - службена победа Јевтич
Luka Ljuben ANDONOV [2] - Ioannis BINOPOULOS [Q]  6-2, 6-2

Mina DASKALOVIC [14] - Vasiliki Magdalini SAMARA [A]  2-6, 0-6
Kalina CHAPOVA - Tamara ERAKOVIC [11, WC]  0-6, 0-6
Viktorija VESELINOVA [8] - Katarina CALIS [WC]  6-3, 6-1
Elena JANKULOVSKA [3] -слободна
Angela MICEVA [A] -Theodora IOSUB [10]  0-6, 0-6
Jana TANEVSKA [9] - Aikaterini ARGIRIOU  6-0, 6-2
Blagica GOLUBOVA - Stefania MOISIADI [13]  1-6, 1-6
Jana OGNJANOVSKA [4] - слободна
Darija KRZOVSKA [6] -Jelena BARUN [WC] 6-1, 6-1
Daniela KOLEVA [15] - Anastasija POPOVIC [WC] 6-2, 6-0

1 коло главен турнир
Mihail KUSESKI [1] - слободен
Ensar PEPIC - Ali ALI [Q] 6-1, 6-1
Prohor CAMUROVSKI - Ertunc KOPAN 6-0, 6-2
Filip PETROVSKI [WC] - Lorenzo VINCENTI 0-6, 1-6
Stefan CHALOVSKI - Svetlin USSOV [Q] 4-6, 6-1,  7-6 (4)
Vedran RADONJANIN [5] - слободен
Filip ANDONOVSKI - Bozo BARUN  3-6, 1-6
Josip APOSTOLOSKI [12, WC] - слободен
Ilija TRENCHEVSKI Luka DRAGOLJIC  6-1, 0-6, 4-6
Sasha POPOVSKI - Dimitrios MELISSINOS [Q] 6-2, 6-4
Luka Ljuben ANDONOV [2] - слободен

Mina DASKALOVIC [14] - слободна
Kalina CHAPOVA - слободна
Viktorija VESELINOVA [8] - слободна
Elena JANKULOVSKA [3] - слободна
Angela MICEVA [A] - слободна
Jana TANEVSKA [9] -слободна
Blagica GOLUBOVA - слободна
Jana OGNJANOVSKA [4] - слободна
Darija KRZOVSKA [6] -слободна
Daniela KOLEVA [15] - слободна
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup