Вести
Лина го заврши настапот на Santa margherita di Pula  23-03-2017


Најдобро рангираната тенисерка Лина Ѓорческа го заврши настапот на ИТФ турнирот вреден 25,000 УСД кој се одржува во Santa Мargherita di Pula, Италија.

Таа денес загуби во 1/4 финале двојки заедно со нејзината партнерка Италијанката Camilla ROSATELLO (ITA) [4] од руско Украинската двојка Olesya PERVUSHINA (RUS) / Dayana YASTREMSKA (UKR) со резултат 6-1, 4-6, 5-10

1/4 финале двојки 23.03.2017 година
Olesya PERVUSHINA (RUS) / Dayana YASTREMSKA (UKR)     1-6 6-4 [10-5]     Lina GJORCHESKA (MKD) / Camilla ROSATELLO (ITA) [4]
1 коло двојки
Lina GJORCHESKA (MKD) / Camilla ROSATELLO (ITA) [4]     Walkover    Jasmine PAOLINI (ITA) / Jessica PIERI (ITA)

1 коло главен турнири
Katarina ZAVATSKA (UKR)     6-3 4-6 7-6(3)     Lina GJORCHESKA (MKD) [2]
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup