Вести
Лина загуби во 1/2 финале  17-03-2016
     
Лина Ѓорческа го заврши со настапот на ИТФ женскиот турнир вреден 10,000 УСД, во Хамамет, Тунис.

Таа денес во 1/2 финале  загуби од  Irina Maria BARA (ROU) [4] со резултат 4-6, 2-6

  
1/2 финале 19.03.2016
Lina GJORCHESKA (MKD) [2]  4-6, 2-6 Irina Maria BARA (ROU) [4]

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup