Вести
Лина победи 2 коло квалификации во Биел, Швајцарија  09-04-2017
 

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа 187 на ВТА, успешно за започна настапот на квалификациониот ВТА турнир вреден 250.000 УСД, во Биел, Швајцарија. Вчера Gjorcheska, Lina   197 на ВТА, стартуваше со победа во 1 коло на квалификациите против УкраинкатаSavchuk, Olga  која 322 на ВТА,и ја победи со резултат 6-2, 3-6, 6-2, а денес таа победи во 2 коло со резултат 6-4, 4-6, 6-4 против  Marcinkevica, Diana 296 на ВТА

2 коло квалификации
Gjorcheska, Lina 6-4, 4-6, 6-4 Marcinkevica, Diana


1 коло квалификации
  Gjorcheska, Lina    6-2, 3-6, 6-2   Savchuk, Olga
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup