Вести
Стоилковски загуби во 1/2 финале на ТЕ 14'У- Југ Опен 2019  05-06-2019

 
Во периодот од 03.06. до 08.06.2019 година, на терените на Тенискиот клуб Југ-Скопје ќе се одржи Тенис Европа турнирот за јуниори и јуниорки до 14 години ЈУГ ОПЕН 2019.

На турнирт учествуваат 41 јуниори + 40 јуниорки=81 тенисери од  17 држави: Русија, Косово, Турција, Швајцарија, Србија, Франција, Бугарија, Словенија, Грција, Албанија, Австрија, Италија, Романија, Шведска, Велика Британија, Молдавија и Македонија

Турнирот е 3 категорија и натпреваритре се играат  во поединечна конкуренција и конкуренција на двојки.

Комплетни резултати, кои се постигнати до сега, на турнирот:

½  финале- 07.06.2019

Ivan GONCHAROV [5] – Marko STOILKOVSKI [1] – 4-6, 6-0, 2-0 повреда Марко 

Luca PREDA [2] –Apostolos GRAMMATIKOULIS [4]- 6-2, 6-2

½  финале 07,06,2019

Arina BULATOVA [1] –Klara VAJA [9] –

Milica POPOVSKI [8] –Aliya ABBAS [2] - 

¼ финале

Marko STOILKOVSKI [1] –Rafael ZARD – 6-3, 6-3

Ivan GONCHAROV [5] – George LAZAROV [3] – 7-5, 6-2

Apostolos GRAMMATIKOULIS [4]- Maxime GRUENIG [8] –   4-6, 6-2, 6-3

Luca PREDA [2] - Jaka TOMAZIN [10] –   6-2, 6-4

¼ финале

Arina BULATOVA [1] –Iva DANEVA [6]  -  4-6, 6-3, 6-3

Klara VAJA [9] –Eva WOYDT [4] – 7-6(5) 6-1

Milica POPOVSKI [8] –Iva IVANOVA [14] – 6-1, 6-1

Aliya ABBAS [2] -  Vasilissa KUPRIYANOVA [7] – 6-1, 6-1

3 коло

Marko STOILKOVSKI [1] –Kilian NUCK [14] –  7-5, 7-5

Rafael ZARD – Milan CVETKOVIC [9] –   6-1, 6-0

George LAZAROV [3] –Leo GUTJAHR [16] 6-3, 6-2

Ivan GONCHAROV [5] –  Dimitar CHILOV  -  6-3, 6-1

Maxime GRUENIG [8] – Angel VLADOV – 5-7, 7-5, 6-2

Apostolos GRAMMATIKOULIS [4]   -Petar MARKOVIC – 7-5, 6-3

Jaka TOMAZIN [10] –Nikola JOVIC -     6-1, 1-6, 7-5

Luca PREDA [2] - Martin JOVENIN [15] – 6-3, 6-1

3 коло

Arina BULATOVA [1] –Ceylin IPEK – 6-4, 7-6(2)

Iva DANEVA [6]  -Tara MIHALJEVIC [11] –  6-2, 6-3

Eva WOYDT [4] – Melliz PETKOVA MUSTAFA [16] –  6-2, 6-0

Klara VAJA [9] – Naira GEVORKIAN [5] 6-3, 6-4

Milica POPOVSKI [8] –Gresi BAJRI [12] 7-6(5), 6-1

Iva IVANOVA [14] –Arina ARIFULLINA [3]-  6-3, 6-2

Vasilissa KUPRIYANOVA [7] – Jelena GOJKOVIC [10] –  6-2, 7-5

Aliya ABBAS [2] - - Maria GABRIEL  - 6-2, 6-3

2 коло

Marko STOILKOVSKI [1] –Alexey KULIKOV-AKSHENTSEV  6-1, 6-0

Kilian NUCK [14] –  Ali Arda GUR -   6-0, 6-0

Milan CVETKOVIC [9] – Adrien DUCRUET –  7-6(2), 6-3

Rafael ZARD – Achilefs Rafail KOUSARIDIS [6] – 6-0, 6-2

George LAZAROV [3] –Daniel BELIKOV -  6-2, 6-3

Leo GUTJAHR [16] Filip STOJANOVSKI -  3-6, 6-1, 6-0

Dimitar CHILOV  - Mark Iztok LUNDER [11]  6-1, 7-6(4)

Ivan GONCHAROV [5] –  Philipp WIDMER -  7-5, 6-2

Maxime GRUENIG [8] – Francesco Maria CIRILLO – 6-2, 6-1

Angel VLADOV - Andrei KUNITSYN [12] – 6-2, 1-6, 6-0

Petar MARKOVIC – Borjan NIKOLOVSKI [13] – 6-4,  6-3

Apostolos GRAMMATIKOULIS [4]   Demir Memduh TURAN – 6-0, 6-0

Nikola JOVIC -  Drinor SHAMOLLI [7] –  3-6, 6-3, 6-4

Jaka TOMAZIN [10] –   Daniil CHIJUK – 6-1, 6-2

Martin JOVENIN [15] – Noel CAPRAZI -  6-0, 6-3

Luca PREDA [2] -  Borjan GJUKOVIC -  6-2, 6-1

2 коло

Arina BULATOVA [1] – Katja IVANOVSKA –  6-1, 6-0

Ceylin IPEK – Juna DANI [15] -  6-2, 6-1

Tara MIHALJEVIC [11] – Sofia SERGIEVA -   6-1, 6-0

- Iva DANEVA [6] – Eva CHALABOVA    6-4, 6-2

Eva WOYDT [4] – Alina NOVOZHENOVA  7-5, 7-6(4)

Melliz PETKOVA MUSTAFA [16] - Bojana MULICKOSKA – 6-0, 6-0

Klara VAJA [9] – Theodora KOUSIOU –7-5, 3-6, 7-5

Naira GEVORKIAN [5] – Srna KOCHISHKI – 7-6(2), 6-0

Milica POPOVSKI [8] –Iana EREMINA -   6-3, 6-3

Gresi BAJRI [12] - Neris KJAZIM –  6-0, 6-1

Iva IVANOVA [14] –Ivana MILKOVA  6-0, 6-2

Arina ARIFULLINA [3]-  Amelie BROOKS -   6-2, 6-2

Vasilissa KUPRIYANOVA [7] – Sevim AKBAS – 6-0, 6-3

Jelena GOJKOVIC [10] –  Ajla ZILKIKJ –  6-3, 6-0

Maria GABRIEL  - Forta MORINA [13] ––   6-3, 6-2

Aliya ABBAS [2] - Ariadni Symela KOKOULA – 7-6(4), 6-2

1 коло

Marko STOILKOVSKI [1] – слободен

Alexey KULIKOV-AKSHENTSEV - Leonit NUSHI 6-1, 6-2

Ali Arda GUR - слободен

Kilian NUCK [14] – слободен

Milan CVETKOVIC [9] – слободен

Adrien DUCRUET – Maksimilijan ALEKSOVSKI 6-0, 6-0

Rafael ZARD - Ivan CADO  6-1, 6-1

Achilefs Rafail KOUSARIDIS [6] – слободен

George LAZAROV [3] – слободен

Daniel BELIKOV - Sergej ZIVKOVIC  6-3, 6-3

Filip STOJANOVSKI - Eno HASA  6-1, 6-2

Leo GUTJAHR [16] слободен

Mark Iztok LUNDER [11] – слободен

Dimitar CHILOV - Jon JAKUPI  6-4, 6-2

Philipp WIDMER - Martin HRISTOVSKI  6-0, 6-0

Ivan GONCHAROV [5] – слободен

Maxime GRUENIG [8] – слободен

Francesco Maria CIRILLO - Luka JANKULOSKI службено Франческо

Angel VLADOV - Martin VLADEVSKI  6-2, 6-2

Andrei KUNITSYN [12] – слободен

Borjan NIKOLOVSKI [13] – слободен

Petar MARKOVIC – слободен

Demir Memduh TURAN - Arbin KORO 6-4, 6-3

Apostolos GRAMMATIKOULIS [4] – слободен

Drinor SHAMOLLI [7] – слободен

Nikola JOVIC - Dimitar BAYCHEV  6-3, 6-2

Daniil CHIJUK - Luka SIMIC  6-3, 6-4

Jaka TOMAZIN [10] – слободен

Martin JOVENIN [15] – слободен

Noel CAPRAZI – слободен

Borjan GJUKOVIC - Mischa FAESSLER 4-6, 6-3, 6-1

Luca PREDA [2] - слободен

1 коло

Arina BULATOVA [1] – слободна

Katja IVANOVSKA - Sofija KRSTIC  6-0, 6-2

Ceylin IPEK – слободна

Juna DANI [15] – слободна

Tara MIHALJEVIC [11] – слободна

Sofia SERGIEVA – слободна

Eva CHALABOVA - Marilou BRESSAN  6-1, 6-1

Iva DANEVA [6] – слободна

Eva WOYDT [4] – слободна

Alina NOVOZHENOVA - Nina MARINKOVIKJ 6-3, 6-3

Bojana MULICKOSKA – слободна

Melliz PETKOVA MUSTAFA [16] – слободна

Klara VAJA [9] – слободна

Theodora KOUSIOU – слободна

Srna KOCHISHKI - Rita MIFTARI  6-2, 6-1

Naira GEVORKIAN [5] – слободна

Milica POPOVSKI [8] – слободна

Iana EREMINA - Marija DUKIC  6-0, 6-0

Neris KJAZIM – слободна

Gresi BAJRI [12] – слободна

Iva IVANOVA [14] – слободна

Ivana MILKOVA – слободна

Amelie BROOKS - Teona ANDOVA   6-0, 6-1

Arina ARIFULLINA [3] – слободна

Vasilissa KUPRIYANOVA [7] – слободна

Sevim AKBAS - Zara ZAFIROVSKA  6-1, 6-0

Ajla ZILKIKJ – слободна

Jelena GOJKOVIC [10] – слободна

Forta MORINA [13] – слободна

Maria GABRIEL – слободна

Ariadni Symela KOKOULA - Ana MITEVSKA 6-0, 6-2

Aliya ABBAS [2] - слободна

 

 

ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

ФИНАЛЕ  07.06.2019

Martin JOVENIN [4] / Jaka TOMAZIN            1  2                     

Maxime GRUENIG [3] / Kilian NUCK              6  6

ДВОЈКИ

ЈУНИОРКИ

 ФИНАЛЕ  07.06.2019

 

ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

½  финале  06.06.2019

Marko STOILKOVSKI /Apostolos GRAMMATIKOULIS [1]  3  4

Martin JOVENIN [4] / Jaka TOMAZIN                                       6  6

 

Maxime GRUENIG [3] / Kilian NUCK –                     6   6

Angel VLADOV / Rafael ZARD                                   3  2

ДВОЈКИ

ЈУНИОРКИ

½  ФИНАЛЕ  07.06.2019

Aliya ABBAS [1] / Arina BULATOVA   

Gresi BAJRI [4] / Milica POPOVSKI               

 

Eva CHALABOVA / Alina NOVOZHENOVA     6  6

Iva DANEVA / Srna KOCHISHKI                       3  2

ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

¼ финале

Marko STOILKOVSKI /Apostolos GRAMMATIKOULIS [1]  6  6

Dimitar BAYCHEV / Dimitar CHILOV                                         3  1

 

Martin JOVENIN [4] / Jaka TOMAZIN                       6  6

Filip STOJANOVSKI / Leo GUTJAHR-                         3  2

 

Milan CVETKOVIC/ Nikola JOVIC                              2  0

Maxime GRUENIG [3] / Kilian NUCK –                     6  6

 

Angel VLADOV / Rafael ZARD                                  6  6

Mark Iztok LUNDER [2] / Drinor SHAMOLLI          4  4

ДВОЈКИ

ЈУНИОРКИ

¼ финале

Aliya ABBAS [1] / Arina BULATOVA    6  6

Bojana MULICKOSKA / Ajla ZILKIKJ     0  1

 

Gresi BAJRI [4] / Milica POPOVSKI               6  7

Maria GABRIEL/ Vasilissa KUPRIYANOVA    4  5

 

Eva CHALABOVA / Alina NOVOZHENOVA   6  2  10

Jelena GOJKOVIC [3] / Klara VAJA                3   6   1

 

Iva DANEVA / Srna KOCHISHKI                   6  6

Naira GEVORKIAN [2]/ Iva IVANOVA -       2  2

ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

2 коло

Marko STOILKOVSKI /Apostolos GRAMMATIKOULIS [1]  1  6   10

Adrien DUCRUET / Luca PREDA                                                6  3     7

 

Luka SIMIC / Martin VLADEVSKI –          5  4

Dimitar BAYCHEV / Dimitar CHILOV –   7  6

 

Martin JOVENIN [4] / Jaka TOMAZIN –               6   6

Francesco Maria CIRILLO / Borjan GJUKOVIC    0  3

 

Filip STOJANOVSKI / Leo GUTJAHR-           6  6

Daniel BELIKOV [5] / Ivan GONCHAROV – 3  2

 

Milan CVETKOVIC/ Nikola JOVIC                  6  6

Ali Arda GUR / Demir Memduh TURAN –  3  1

 

Martin HRISTOVSKI / Ivan CADO-

Maxime GRUENIG [3] / Kilian NUCK – службена победа

 

Daniil CHIJUK / Andrei KUNITSYN       5  5

Angel VLADOV / Rafael ZARD –           7  7

 

Maksimilijan ALEKSOVSKI / Aleksandar TRIFUNOVSKI     0  1

Mark Iztok LUNDER [2] / Drinor SHAMOLLI -                      6  6

ДВОЈКИ

ЈУНИОРКИ

1 коло

Aliya ABBAS [1] / Arina BULATOVA – слободни

 

 

Bojana MULICKOSKA / Ajla ZILKIKJ   службена победа

Juna DANI / Theodora KOUSIOU 

 

Gresi BAJRI [4] / Milica POPOVSKI      6   6

Amelie BROOKS/ Tara MIHALJEVIC    1  3

 

Nina MARINKOVIKJ/ Melliz PETKOVA MUSTAFA   6(4)  3

Maria GABRIEL/ Vasilissa KUPRIYANOVA                7       6

 

Ceylin IPEK / Eva WOYDT                              4  4

Eva CHALABOVA / Alina NOVOZHENOVA   6  6

 

Sevim AKBAS / Iana EREMINA                  3  6   4

Jelena GOJKOVIC [3] / Klara VAJA            6  1   10

 

Iva DANEVA / Srna KOCHISHKI          7(5)   4    10

Marilou BRESSAN / Forta MORINA     6     6      5

 

Naira GEVORKIAN [2]/ Iva IVANOVA - слободни

ДВОЈКИ

ЈУНИОРИ

1 коло

Marko STOILKOVSKI /Apostolos GRAMMATIKOULIS [1] – слободни

 

Mischa FAESSLER / Philipp WIDMER 2  3

Adrien DUCRUET / Luca PREDA        6  6

 

Luka SIMIC / Martin VLADEVSKI – слободни

 

Dimitar BAYCHEV / Dimitar CHILOV – слободни

 

Martin JOVENIN [4] / Jaka TOMAZIN – слободни

 

Francesco Maria CIRILLO / Borjan GJUKOVIC – слободни

 

Filip STOJANOVSKI / Leo GUTJAHR- слободни

 

Daniel BELIKOV [5] / Ivan GONCHAROV – слободни

 

Milan CVETKOVIC/ Nikola JOVIC – слободни

 

Ali Arda GUR / Demir Memduh TURAN – слободни

 

Martin HRISTOVSKI / Ivan CADO- слободни

 

Maxime GRUENIG [3] / Kilian NUCK – слободни

 

Daniil CHIJUK / Andrei KUNITSYN – слободни

 

Angel VLADOV / Rafael ZARD – слободни

 

Maksimilijan ALEKSOVSKI / Aleksandar TRIFUNOVSKI -  слободни

 

Mark Iztok LUNDER [2] / Drinor SHAMOLLI - слободни

ДВОЈКИ

 

ЈУНИОРКИ

1 коло

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup