Вести
Лина денес игра 2 коло на ИТФ 25000 Шпанија  12-07-2018
Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ професионален турнир со награден фонд од 25000 УСД, во Гетсо, Шпанија.

Лина во 1 коло ја победи шпанската тенисерка Yvonne CAVALLE-REIMERS (ESP)  со резултат 62, 61, а денес во 2 коло загуби од третата носителка од Шпанија Olga SAEZ LARRA (ESP) [3], со резултат 76(5), 61, 4-6.

2 коло
Olga SAEZ LARRA (ESP) [3]     7-6(5) 1-6 6-4     Lina GJORCHESKA (MKD)

1 коло
Lina GJORCHESKA (MKD)     6-2 6-1     Yvonne CAVALLE-REIMERS (ESP)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup