Вести
Јотовски запрен во 2 коло на Ф16 Турција  26-04-2018
  


Македонскиот тенисер Tomislav JOTOVSKI (MKD) оваа недела настапува на ИТФ Фјучерс турнирот Ф 16 во Анталија Турција со награден фонд 15000 УСД.

Tomislav JOTOVSKI (MKD) вчера стартуваше со победа во 1 коло од главен турнир против KIRKIN, Ergi (TUR) со резултат 6-4, 6-2, а денес беше запрен во 2 коло од Nik RAZBORSEK (SLO) од кого загуби со резултат 36, 46

коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD) 3-6 , 4-6 Nik RAZBORSEK (SLO) 

1 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD)     6-4 6-2     KIRKIN, Ergi (TUR)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup