Вести
Симева запрена во 1 коло во Турција  30-04-2019
Младата јуниорка, Александра Симева оваа недела настапува на ИТФ јуниорски турнир до 18 години, во Истанбул Турција. Турнирот е 3 категорија.
Симева во 1 коло беше запрена од Melis Ayda UYAR (TUR) со резултат 3-6.0-6.

1 коло
Melis Ayda UYAR (TUR)     6-3 6-0     Aleksandra SIMEVA (MKD)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup