Вести
конечни резултати од ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017 Ф1  30-07-2017
     

 

Во периодот од 22-30.07.2017 година терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје се одиграа натпреварите на првиот ИТФ Фјучерс турнир Мацедониа Ф1, Тенниспарк Опен 2017.

На овој турнир се постигнаа следните резултати

ФИНАЛЕ

Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]     6-3 7-5     Nino SERDARUSIC (CRO) [3]

½ финале

Nino SERDARUSIC (CRO) [3]     5-7 6-1 6-3     David PICHLER (AUT) [1]

Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]     6-3 7-6(1)     Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]

¼ финале

David PICHLER (AUT) [1]     6-2 7-5     Rrezart CUNGU (MNE)

Nino SERDARUSIC (CRO) [3]     6-1 4-6 6-4     Claudio FORTUNA (ITA) [5]

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]     6-4 7-5     Tsung-Hua YANG (TPE) [4]

Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]     6-1 Retired    Richard GABB (GBR) [6]

2 коло

David PICHLER (AUT) [1]     6-0 6-2     Besir DURGUTI (MKD)

Rrezart CUNGU (MNE)     6-4 6-3     Viktor FILIPENKO (HUN) [8]

Nino SERDARUSIC (CRO) [3]     6-3 6-4     Marco MICELI (ITA)

Claudio FORTUNA (ITA) [5]     6-2 7-6(1)     Strahinja RAKIC (SRB)

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]     3-6 7-5 6-3     Dimitar GRABUL (MKD)

Tsung-Hua YANG (TPE) [4]     6-2 6-2     Nicholas HORTON (AUS)

Richard GABB (GBR) [6]     4-3 Retired    Manuel PENA LOPEZ (ARG)

Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]     6-2 6-3     Darko JANDRIC (SRB)

1 коло

David PICHLER (AUT) [1]     6-3 6-4     Laerte DI FALCO (ITA)

Besir DURGUTI (MKD)     6-1 6-3     Nebojsa MILENKOVIC (SRB)

Rrezart CUNGU (MNE)     6-3 6-2     Francesco GARZELLI (ITA)

Viktor FILIPENKO (HUN) [8]     6-4 6-2     Stefan LATINOVIC (SRB)

Nino SERDARUSIC (CRO) [3]     6-0 6-3     Feda BILIC (AUS)

Marco MICELI (ITA)     6-4 6-2     Dusan RAJIC (SRB)

Strahinja RAKIC (SRB)     7-5 6-2     Gorazd SRBLJAK (MKD)

Claudio FORTUNA (ITA) [5]     6-3 6-4     David MICEVSKI (MKD)

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]     4-6 6-1 7-5     Luca NARCISI (ITA)

Dimitar GRABUL (MKD)     6-1 6-2     Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI)

Nicholas HORTON (AUS)     6-4 3-6 6-3     Giovanni FONIO (ITA)

Tsung-Hua YANG (TPE) [4]     6-1 4-6 6-2     Federico BERTUCCIOLI (ITA)

Richard GABB (GBR) [6]     6-2 6-4     Dane PROPOGGIA (AUS)

Manuel PENA LOPEZ (ARG)     6-2 6-1     Luka PAVLOVIC (FRA)

Darko JANDRIC (SRB)     6-3 6-3     Edin JAKUPI (SWE)

Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]     6-3 6-2     Stefan MICOV (MKD)

 

Финале двојки

Maximilian NEUCHRIST (AUT) / David PICHLER (AUT) [1]     7-6(1) 6-3     Dane PROPOGGIA (AUS) / Tsung-Hua YANG (TPE) [2]

½ финале двојки

Maximilian NEUCHRIST (AUT) / David PICHLER (AUT) [1]     6-3 6-2     Dimitar GRABUL (MKD) / Luka PAVLOVIC (FRA)

Dane PROPOGGIA (AUS) / Tsung-Hua YANG (TPE) [2]     6-1 6-1     Manuel PENA LOPEZ (ARG) / Strahinja RAKIC (SRB) [4]

¼ финале двојки

Maximilian NEUCHRIST (AUT) / David PICHLER (AUT) [1]     6-3 6-3     Besir DURGUTI (MKD) / Marko OSMAKCIC (SUI)

Dimitar GRABUL (MKD) / Luka PAVLOVIC (FRA)     Walkover    Rrezart CUNGU (MNE) / Tomislav JOTOVSKI (MKD)

Manuel PENA LOPEZ (ARG) / Strahinja RAKIC (SRB) [4]     7-5 6-3     Giovanni FONIO (ITA) / Luca NARCISI (ITA)

Dane PROPOGGIA (AUS) / Tsung-Hua YANG (TPE) [2]     6-3 6-0     Teodor DELJANOVSKI (MKD) / David MICEVSKI (MKD)

1 коло двојки

Maximilian NEUCHRIST (AUT) / David PICHLER (AUT) [1]     6-3 6-3     Viktor FILIPENKO (HUN) / Nicholas HORTON (AUS)

Besir DURGUTI (MKD) / Marko OSMAKCIC (SUI)     6-4 6-7(3) [10-6]     Feda BILIC (AUS) / Dimitri MOROGIANNIS (AUS)

Rrezart CUNGU (MNE) / Tomislav JOTOVSKI (MKD)     6-3 2-6 [12-10]     Richard GABB (GBR) / Darko JANDRIC (SRB) [3]

Dimitar GRABUL (MKD) / Luka PAVLOVIC (FRA)     6-4 7-5     Stefan MICOV (MKD) / Gorazd SRBLJAK (MKD)

Giovanni FONIO (ITA) / Luca NARCISI (ITA)     6-1 6-4     Claudio FORTUNA (ITA) / Francesco GARZELLI (ITA)

Manuel PENA LOPEZ (ARG) / Strahinja RAKIC (SRB) [4]     7-5 6-4     Federico BERTUCCIOLI (ITA) / Marco MICELI (ITA)

Teodor DELJANOVSKI (MKD) / David MICEVSKI (MKD)     7-6(3) 6-3     Aitor ARAMBURU (MEX) / Laerte DI FALCO (ITA)

Dane PROPOGGIA (AUS) / Tsung-Hua YANG (TPE) [2]     6-1 6-1     Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) / Bastian PARADA (CHI)

 

3 коло квалификации

Stefan LATINOVIC (SRB)     6-1 6-0     Marko OSMAKCIC (SUI) [1]

Dusan RAJIC (SRB) [2]     6-3 6-2     Dimitri MOROGIANNIS (AUS)

Strahinja RAKIC (SRB) [3]     6-0 6-3     Aitor ARAMBURU (MEX)

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [4]     Walkover    Stefan PETROVIC (SWE)

Luca NARCISI (ITA)     6-2 6-3     Nikola SLAVIC (SWE)

Federico BERTUCCIOLI (ITA)     6-2 6-1     Aziz KIJAMETOVIC (BIH)

Feda BILIC (AUS)     6-0 6-0     Pavle DROBNJAKOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD)     2-6 6-2 6-4     Shendrit DEARI (MKD)

2 коло квалификации

Marko OSMAKCIC (SUI) [1]     6-3 6-1     Venci IVANOV (BUL)

Stefan LATINOVIC (SRB)     6-1 3-6 6-2     Ioan GARBACHKOV (BUL)

Dusan RAJIC (SRB) [2]     6-4 6-1     Aleksa DJERKOVIC (SRB)

Dimitri MOROGIANNIS (AUS)     6-4 7-5     Teodor DELJANOVSKI (MKD)

Strahinja RAKIC (SRB) [3]     6-1 6-2     Milos RADENKOVIC (SRB)

Aitor ARAMBURU (MEX)     6-0 6-4     Nikola ARSIC (SRB)

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [4]     6-4 6-3     Stojan STOJANOVSKI (MKD)

Stefan PETROVIC (SWE)     6-3 6-0     Mario GESHTAKOVSKI (MKD)

Luca NARCISI (ITA)     6-2 6-1     Mario GERASIMOSKI (MKD)

Nikola SLAVIC (SWE)     6-0 6-1     Dino VUCIDOLOV (MKD)

Aziz KIJAMETOVIC (BIH)     6-1 6-2     Dusan MILOJEVIC (SRB)

Federico BERTUCCIOLI (ITA)     7-5 6-1     Milos DABIC (SRB)

Feda BILIC (AUS)     6-3 6-1     Aleksa DASKALOVIC (SRB)

Pavle DROBNJAKOVIC (SRB)     6-4 4-0 Retired    Yuri KHACHATRYAN (BUL)

Shendrit DEARI (MKD)     6-0 6-4     Aleksa MARTINOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD)     6-3 6-1     Bastian PARADA (CHI)

1 коло квалификации

Marko OSMAKCIC (SUI) [1]     BYE   

Venci IVANOV (BUL)     6-2 6-3     Marko DUKOVSKI (MKD)

Ioan GARBACHKOV (BUL)     6-0 6-0     Evgeni CHERVENKOV (BUL)

Stefan LATINOVIC (SRB)     BYE   

Dusan RAJIC (SRB) [2]     BYE   

Aleksa DJERKOVIC (SRB)     7-5 6-1     Boris ZIVKOVIC (SRB)

Teodor DELJANOVSKI (MKD)     6-3 7-6(2)     Alexandar YORDANOV (BUL)

Dimitri MOROGIANNIS (AUS)     BYE   

Strahinja RAKIC (SRB) [3]     BYE   

Milos RADENKOVIC (SRB)     6-4 6-2     Elvedin PEPIC (MKD)

Nikola ARSIC (SRB)     7-5 6-4     Hassan BAKKAR (AUS)

Aitor ARAMBURU (MEX)     BYE   

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN (CHI) [4]     BYE   

Stojan STOJANOVSKI (MKD)     6-1 3-0 Retired    Hristo PLASESKI (MKD)

Stefan PETROVIC (SWE)     6-1 6-1     Borjan STEFANOVSKI (MKD)

Mario GESHTAKOVSKI (MKD)     BYE   

Luca NARCISI (ITA)     BYE   

Mario GERASIMOSKI (MKD)     6-1 6-2     Marko PAVLOVIC (SRB)

Nikola SLAVIC (SWE)     6-2 6-3     Alexey DUBININ (RUS)

Dino VUCIDOLOV (MKD)     BYE   

Dusan MILOJEVIC (SRB)     BYE   

Aziz KIJAMETOVIC (BIH)     6-4 6-4     Kaloyan VALCHEV (BUL)

Federico BERTUCCIOLI (ITA)     6-0 6-1     Daniel SHOPOV (BUL)

Milos DABIC (SRB)     BYE   

Aleksa DASKALOVIC (SRB)     BYE   

Feda BILIC (AUS)     6-3 7-6(3)     Kerim SUBASIC (BIH)

Pavle DROBNJAKOVIC (SRB)     3-6 6-4 6-1     Hristo VALEOV (BUL)

Yuri KHACHATRYAN (BUL)     BYE   

Shendrit DEARI (MKD)     BYE   

Aleksa MARTINOVIC (SRB)     6-3 6-0     Martin JOVIC (MKD)

Bastian PARADA (CHI)     6-3 6-2     Vitomir MARKOVIC (SRB)

David MICEVSKI (MKD)     BYE   

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup