Вести
Томи поразен во 2 коло на главен турнир Ф3 Флорида УСА  11-01-2017


Македонскиот Дејвис куп репрезентативец Томислав Јотовски успеа да се пласира на главниот турнир на ИТФ Фјучерс турнирот вреден 15.000 УСД , УСА Ф3, Флорида, УСА, како lucky loser.

Тој во 1 коло од главниот турнир го победи Бразилецот Ricardo HOCEVAR 
со резултат 60, 64, за денес во 2 коло загуби од  Мигуел Семлер со резултат 64, 57, 46

1 коло главен турнир не пред 15:30 македонско време
Tomislav JOTOVSKI (MKD)- Ricardo HOCEVAR (БРА) 6-0, 6-4

комплетни резултати од квалификациониот турнир кој ги постигна Томи:
1 коло квалификации

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [1]     Walkover    Drew VAN ORDERLAIN (USA)

2 коло квалификации

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [1]     7-6(7) 7-5     McClain KESSLER (USA)

3 коло квалификации

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [1]     6-0 6-0     Ivan KALININ (RUS)

4 коло квалификации

Michael ZHU (USA) [13]     6-2 2-6 7-6(1)     Tomislav JOTOVSKI (MKD) [1]

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup