Вести
Калин меѓу 16те најдобри на Јуниорскиот Wimbledon  08-07-2021
 
Калин меѓу 16те најдобри на Јуниорскиот Wimbledon
Калин Ивановски со нова победа на јуниорскиот Wimbledon, тој за влез во 3то коло го победи Литванскиот тенисер Edas Butvilas со резултат 7-6(4), 7-6(6). Следен противник на Калин ќе биде Jack Pinnington Jones од Велика Британија кој е 7ми носител на турнирот.
Назад
Баркод
Генерален спонзор
Цевитана
Златен спонзор
Спонзори
  • VALMIR CONSTRUCTION –DOOEL Skopje
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup