Вести
Србљак од денес на Ф1 15000 Бугарија  10-05-2017
 Македонскиот Дејвис Куп репрезентативец Горазд Србљак оваа недела настапува на ИТФ Фјучерс турнирот вреден 15,000 УСД Бугарија Ф1 кој се одржува во Созопол Бугарија.

Gorazd SRBLJAK (1178 на АТП) во 1 коло од главниот турнир -утре (10.05.2017) загуби од 2 носител на турнирот Шпанецот Roberto ORTEGA-OLMEDO (352 на АТП) со резултат 0-6, 0-6

1 коло главен турнир (10.05.2017)
Gorazd SRBLJAK  0-6, 0-6  Roberto ORTEGA-OLMEDO
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup