Вести
Лина -Вимбелдон 2017  28-06-2017Најдобро рангираната тенисерка Лина Ѓорческа го заврши настапот на квалификациониот турнир Вимбелдон 2017.

Лина е со ранг 180 сингл и 130 дубл.

Лина денес во 1 коло квалификации загуби од првата носителка Александра Круниќ од Србија која е 99 на ВТА, со резултат 4-6, 4-6

1 коло квалификации не пред 13:30 часот
 Lina GJORCHESKA (MKD) 4-6, 4-6Aleksandra KRUNIC (SRB)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup