Вести
Дити и Бесир на ИФ турнир 15000 УСД  24-10-2018
Македонските тенисери Шендрит Деари и Бесир Дургути, оваа недела настапуваа на ИТФ фјучерс турнирот Турција Ф3.

Shendrit DEARI се пласираше на главен турнир преку квалификациите, каде во 1 коло од главниот турнир загуби од Mick VELDHEER (NED) со резултат 26, 06. А Besir DURGUTI (MKD)  загуби во 3 коло од квалификациите.

Комплетни резултати на македонските тенисери:
1 коло главен турнир
 Shendrit DEARI (MKD)   26, 06 Mick VELDHEER (NED)

резултати кои Шендрит ги постигна на квалификациите
3 коло квалификации
Shendrit DEARI (MKD) [4]     1-6 6-3 6-4     Mathys ERHARD (FRA)
Vladimir KOROLEV (RUS) [2]     6-4 6-3     Besir DURGUTI (MKD) [11]
2 коло квалификации
Shendrit DEARI (MKD) [4]     6-0 6-3     Kerim ESIEV (TUR)
Besir DURGUTI (MKD) [11]     6-2 6-4     Artsiom BARDZIN (BLR)

1 коло квалификации
Shendrit DEARI (MKD) [4] - слободен
Besir DURGUTI (MKD) [11]  - слободен
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup