Вести
Лина успешно стартуваше на ИТФ 60,000усд ТУНИС  25-04-2017
 

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела ќе настапува на ИТФ Фјучерс турнир вреден 60.000 УСД во Тунис.

Таа денес успешно стартуваше на главниот турнир каде е поставена на 7 носителска позиција.

1 коло
Gjorcheska, Lina -3-6, 7-6(2), 6-3 Seguel, Daniela
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup