Вести
последен ден за пласман главен турнир  20-06-2016
Денес на терените на Тенниспарк Скопје-Скопје, се одигрува последното коло од квалификациониот турнир за пласман на главниот турнир на првиот ИТФ Фјучерс турнир, Македонија Ф1, Тенниспарк Скопје Опен 2016.

Листата на учесниците на главен турнир, можете да ла преземете на следниот линк.
Денес на распоред се следните натпревари:

3 коло квалификации
Dejan KATIC (SRB) [1]     6-3 6-4     Luka SUCEVIC (SRB)
Goran MARKOVIC (SRB) [15]     6-2 6-3     Andrea BORRONI (ITA)
Petar CONKIC (SRB) [3]     6-3 6-4     Gabriel DONEV (BUL) [10]
Alexander PERFILOV (RUS) [4]     6-4 7-6(4)     Janis PODZUS (LAT) [13]
Vullnet TASHI (SUI) [5]     6-2 7-6(5)     Danail TARPOV (BUL) [11]
Giorgio RICCA (ITA) [14]     6-3 6-3     Christian HIRSCHMUELLER (GER) [6]
Strahinja RAKIC (SRB)     6-3 6-2     Keisuke NUMAJIRI (JPN) [12]
Milan DRINIC (SRB)     6-2 6-4     Davide MELCHIORRE (ITA)


До сега на квалификациите се постигнати следните резултати:

1 коло квалификации

Dejan KATIC (SRB) [1]     BYE   

Dimitar RISTOVSKI (MKD)     6-3 6-3     Damjan DOMAZETOVSKI (MKD)

Luka SUCEVIC (SRB)     6-2 6-7(1) 6-0     Nebojsa PERIC (SRB)

Peter BOTHWELL (IRL) [16]     BYE   

Aljaz RADINSKI (SLO) [2]     BYE   

Andrea BORRONI (ITA)     6-4 6-4     DRAGAN DUMEVSKI (MKD)

Milos NIKOLIC (SRB)     4-6 6-1 6-2     Yuichiro INUI (JPN)

Goran MARKOVIC (SRB) [15]     BYE   

Petar CONKIC (SRB) [3]     BYE   

Stefan LUCKANOV (BUL)     6-3 6-1     Jan Robert LAJOS (CRO)

Nikola ARSIC (SRB)     6-7(4) 6-3 6-4     Dino VUCIDOLOV (MKD)

Gabriel DONEV (BUL) [10]     BYE   

Alexander PERFILOV (RUS) [4]     BYE   

Roman GIGOLAEV (RUS)     6-3 6-3     Raul-Alin DICU (ROU)

Mattia BEDOLO (ITA)     6-1 6-2     Borjan STEFANOVSKI (MKD)

Janis PODZUS (LAT) [13]     BYE   

Vullnet TASHI (SUI) [5]     BYE   

Vitomir MARKOVIC (SRB)     6-1 6-3     Stojan STOJANOVSKI (MKD)

Milos DABIC (SRB)     6-4 6-1     Samuel BOTHWELL (IRL)

Danail TARPOV (BUL) [11]     BYE   

Christian HIRSCHMUELLER (GER) [6]     BYE   

Gjorgji POPOVSKI (MKD)     6-3 6-4     Milenko DUCIC (SRB)

Danil ZELENKOV (MKD)     6-4 7-6(6)     David MICEVSKI (MKD)

Giorgio RICCA (ITA) [14]     BYE   

Francesco GARZELLI (ITA) [7]     BYE   

Strahinja RAKIC (SRB)     6-1 6-4     Stefan KORUGA (SRB)

Patrik NEMA (SVK)     6-3 3-6 6-2     Vasil SHANDAROV (BUL)

Keisuke NUMAJIRI (JPN) [12]     BYE   

Yasha ZEMEL (ISR) [8]     BYE   

Davide MELCHIORRE (ITA)     4-6 6-1 6-3     Marin PLISIC (SUI)

Milan DRINIC (SRB)     6-0 6-4     Thomas DOES (NED)

Dante GENNARO (ARG) [9]     BYE   

2 коло квалификации

Dejan KATIC (SRB) [1]     6-0 6-2     Dimitar RISTOVSKI (MKD)

Luka SUCEVIC (SRB)     6-3 3-6 7-5     Peter BOTHWELL (IRL) [16]

Andrea BORRONI (ITA)     6-4 6-1     Aljaz RADINSKI (SLO) [2]

Goran MARKOVIC (SRB) [15]     6-3 6-2     Milos NIKOLIC (SRB)

Petar CONKIC (SRB) [3]     6-0 6-1     Stefan LUCKANOV (BUL)

Gabriel DONEV (BUL) [10]     7-5 6-1     Nikola ARSIC (SRB)

Alexander PERFILOV (RUS) [4]     6-1 6-1     Roman GIGOLAEV (RUS)

Janis PODZUS (LAT) [13]     7-6(6) 6-0     Mattia BEDOLO (ITA)

Vullnet TASHI (SUI) [5]     6-3 6-1     Vitomir MARKOVIC (SRB)

Danail TARPOV (BUL) [11]     6-2 6-2     Milos DABIC (SRB)

Christian HIRSCHMUELLER (GER) [6]     6-1 6-1     Gjorgji POPOVSKI (MKD)

Giorgio RICCA (ITA) [14]     6-2 6-3     Danil ZELENKOV (MKD)

Strahinja RAKIC (SRB)     6-4 7-6(6)     Francesco GARZELLI (ITA) [7]

Keisuke NUMAJIRI (JPN) [12]     6-4 6-1     Patrik NEMA (SVK)

Davide MELCHIORRE (ITA)     6-1 7-5     Yasha ZEMEL (ISR) [8]

Milan DRINIC (SRB)     7-6(5) 2-6 6-4     Dante GENNARO (ARG) [9]

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup