Вести
Горазд игра 1/2 финале двојки  27-04-2019
Најдобро рангираниот македонски тенисер, Горазд Србљак во периодот од 22.04-28.04.2019 година настапува на ИТФ турнир за Мажи со награден фонд од 15000УСД.
Тој на овој турнир ги постигна следните резултати:
ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА:
1 коло

Niklas GUTTAU (GER)     6-1 7-5     Gorazd SRBLJAK (MKD)

КОНКУРЕНЦИЈА НА ДВОЈКИ
1 коло
Gorazd SRBLJAK (MKD) / Paul WOERNER (GER)     6-4 4-6 [10-8]     Mikhail KOROVIN (RUS) / Oleg PRIHODKO (UKR) [4]
1/4 финале
Gorazd SRBLJAK (MKD) / Paul WOERNER (GER)     6-1 2-6 [10-7]     Mikhail FUFYGIN (RUS) / Roman NASHATYRKIN (RUS)
1/2 финале
Jesper DE JONG (NED) / Sidane PONTJODIKROMO (NED)     6-4 6-4     Gorazd SRBLJAK (MKD) / Paul WOERNER (GER)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup