Вести
3 ден главен турнир ИТФ јуниорски турнир скопје опен 2017  03-05-2017
Денес на распоред на ИТФ јуниорскиот турнир СКОПЈЕ ОПЕН 2017 се натпреварите од 2 коло (доигрување) поединечна конкуренција и
конкуренција на двојки

2 коло поединечна конкуренција

Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)   3-6, 6-4, 1-6 Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]    

Mihail KUSESKI (MKD) [10]    3-6, 6-0, 3-6 Stefan LATINOVIC (SRB)    

Mihai Razvan MARINESCU (ROU)     6-1, 6-4  Maksim BOGDANOVICH (USA) [8]       

Stefan DRAGOVIC (MNE)    7-6(7), 6-0  Lorenzo LORUSSO (ITA) [14]    

Sabit SUNTIC (SRB) [15]    2-6, 1-6 Mario STINO (AUT)    

Fred Olivier SCHOMMER (GER)     0-6 6-3 6-2     Marko VUJIC (AUT) [7]    

Dan Mihai NASTASE (ROU)     6-2, 6-3 Jan JERMAR (CZE) [2]      

Ema HORVAT (SLO)   4-6, 1-6  Linda CAGNAZZO (ITA) [16]     

Emily WELKER (GER)     7-6(4) 1-6 6-4     Maria TIMOFEEVA (RUS) [11]     

Ziva FALKNER (SLO) [8]     6-2 6-3     Vera TAGASHEVA (UKR)     

Gaia BANDINI (ITA)     2-3 Retired    Teodora RISTIC (SRB) [3]
Urska VELEC (SLO)     5-7 7-5 Retired    Clara TARDIVEL (FRA)     

Magdalena HEDRZAK (POL) [12]     3-6 7-5 6-1     Katarina JELUSIC (CRO)    

Elena MILOVANOVIC (SRB)     3-6 6-4 6-2     Katarina MARINKOVIKJ (MKD) [6]         

Maja MAKORIC (SLO)     6-1 7-5     Natalia NIKOLOPOULOU (GRE) [5]  

Francesca CURMI (MLT) [10]     6-2 6-1     Linda ALESSI (ITA)
Tamara MALESEVIC (SRB) [14]     6-2 7-6(2)     Maja RADENKOVIC (SWE)    

Iuliia NIKITINA (RUS)     7-6(13) 6-3     Zeynep Naz OZTURK (TUR) [4]  

Sophie LUESCHER (SUI)     6-2 6-1     Saara ORAV (EST) [7]
Daria KRASNOVA (RUS)     6-1 6-2     Perla NIEUWBOER (NED) [9]       

Emilija KOJCIC (SRB)     7-6(4) 6-1     Aleksandra STROMOVA (RUS) [13] 
 

2 коло двојки

Luka Ljuben ANDONOV (MKD) / Andrej ANDREEVSKI (MKD)  3-6, 2-6 Fabrizio ANDALORO (ITA) / Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]         

Lorenzo LORUSSO (ITA) / Raphael LOUKAS (GER) [3]  7-5, 6-2   Alexandros ROUMPIS (GRE) / Riccardo TAVILLA (ITA

Vangelis FRAGISTAS (GRE) / Aitor ZERDILAS HERRERA (GRE) [7]  2-6, 6-2, 10-7  Tin DIZDAREVIC (CRO) / Tin KRSTULOVIC (SLO)    

Vanja DOBRNJAC (SRB) / Milan RADOJKOVIC (SRB)   6-4, 6-4  Jan JERMAR (CZE) / Stepan PECAK (CZE) [2]     BYE   

 


Jana TANEVSKA (MKD) / Viktorija VESELINOVA (MKD)     Walkover    Zeynep Naz OZTURK (TUR) / Teodora RISTIC (SRB) [1]
Perla NIEUWBOER (NED) / Timea VISONTAI (HUN) [6]     6-2 6-4     Marija ELENOVA (MKD) / Teodora MICEVA (MKD)
Tamara MALESEVIC (SRB) / Elena MILOVANOVIC (SRB) [8]     6-1 6-0     Melody HEFTI (SUI) / Sophie LUESCHER (SUI)
Iuliia NIKITINA (RUS) / Maria TIMOFEEVA (RUS) [4]     4-6 6-2 [10-0]     Linda ALESSI (ITA) / Gaia BANDINI (ITA)
Francesca CURMI (MLT) / Maja RADENKOVIC (SWE)     Walkover    Ziva FALKNER (SLO) / Nika ZUPANCIC (SLO) [2]

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup