Вести
Горазд од утре на турнир во Турција  30-04-2019
Најдобро рангираниот македонски тенисер, Горазд Србљак во периодот од 29.04-05.05.2019 година настапува на ИТФ турнир за Мажи со награден фонд од 15000УСД, кој се одржува во Анталија, Турција

Тој на овој турнир започнува со настап од 01,05,2019:

ПОЕДИНЕЧНА КОНКУРЕНЦИЈА:
1 коло 01.05.2019
Gorazd SRBLJAK (MKD)  Bogdan BOBROV (RUS)(8 носител)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup