Вести
АРНАЛДИ ПОБЕДНИК на ITF WTT мЕНЌС 25к -Јагуар 2021  03-10-2021
    

 


Денес на терените на тенискиот клуб Југ Скопје, со почеток во 11 часот, се одигра финалниот натпревар во поединечна конкуренција на ITF World Tennis Tour Men's 25K Jaguar 2021, помегу LOUISW WESSELS (3) GER - MATTEO ARNALDI (2)ITA 

МАТЕО АРНАЛДИ ПОБВЕДИ СО РЕЗУЛТАТ  6-1, 6-0


НАТПРЕВАРОТ МОЖЕШЕ  ДА ГО СЛЕДИТЕ НА МРТВ3- СПОРТРСКИ КАНАЛ И НА https://www.youtube.com/watch?v=4zGdftcOaj0&ab_channel=MACEDONIANOLYMPICCOMMITTEEMacedonia
Назад
Баркод
Генерален спонзор
Цевитана
Златен спонзор
Спонзори
  • VALMIR CONSTRUCTION –DOOEL Skopje
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup