Вести
Лина победник на ИТФ 15000 Анталија  25-11-2019
Ве известуваме дека во периодот 19-24.11.2019 година, нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа учествуваше на ИТФ Фјучерс  турнирот за жени со награден фонд од 15.000,оо УС Долари во Анталија, Турција. Истата го освои турнирот победувајки ги долунаведените тенисерки,

 

прво коло, 32 W H2H vs AKSU, Ayla (TUR) 6-4 6-1

второ коло,16 W H2H vs AKITA, Shiho (JPN) 6-1 6-4

Четвртфинале,QF W H2H vs GHITESCU, Andreea (ROU) 6-4 6-2

Полуфинале,SF W H2H vs ORPANA, Oona (FIN) 6-3 6-1

Финале, FR W H2H vs KHROMACHEVA, Irina (RUS) 6-3 3-6 6-1

 

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup