Вести
Лина од утре на ИТФ Фјучерс турнир вреден 60000 УСД во Тунис  24-04-2017


Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела ќе настапува на ИТФ Фјучерс турнир вреден 60.000 УСД во Тунис.

Таа со настап на главниот турнир ќе започне утре.

Комплетната листа на пријавени учесници за овој турнир можете да ја преземете тука.
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup