Вести
ИТФ фјучерс турнир Добој 15000УСД  07-06-2017
 

Македонските Дејвис куп репрезентативци Горазд Србљак и Томислав Јотовски оваа недела настапуваат на ИТФ Фјучерс турнирот вреден 15.000УСД.

Горазд Србљак на главниот турнир се пласира со одигрување на квалификации, и во 1 коло на главниот турнир загуби од 4 носител на турнирот Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4] со резултат 6-7(4), 5-7.

Јотовски загуби во 2 коло на главниот турнир против Erik CREPALDI (ITA) [7] со резултат 6-3, 2-6, 3-6,а во 1 коло победи против Словенецот  Mike URBANIJA (SLO) со резултат 3-6, 6-3, 6-3

Комплетни резултати кои македонските тенисери ги постигнаа до сега на овој турнир:

2 коло главен турнир 08.06.2017
Tomislav JOTOVSKI (MKD)   6-3, 2-6, 3-6Erik CREPALDI (ITA) [7]

1 коло главен турнир
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4]     7-6(4) 7-5     Gorazd SRBLJAK (MKD)
Tomislav JOTOVSKI (MKD)   3-6, 6-3, 6-3 Mike URBANIJA (SLO)


КВАЛИФИКАЦИИ
3 коло квалификации
Gorazd SRBLJAK (MKD) [2]     6-0 6-3     Bogdan DJURDJEVIC (GER)
2 коло квалификации
Gorazd SRBLJAK (MKD) [2]     6-4 6-1     Pavle DALJEV (SRB)
1 коло квалификации
Gorazd SRBLJAK (MKD) [2] -слободен
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup