Вести
Јотовски загуби во 1/2 финале на Грузија Ф3  21-07-2017
 

Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски, го заврши настапот на ИТФ фјучерс турнирот ГРУЗИЈА Ф3 вреден 15,000 УСД кој се одржуваше во Телави, Грузија.
Томи загуби во 1/2 финалниот натпревар од Русинот Kirill KIVATTSEV (RUS) со резултат 2-6, 3-6

Комплетни резултати кои ги постигна Јотовски на овој турнир:

½ финале

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8]   2-6, 3-6   Kirill KIVATTSEV (RUS) 

¼ финалеl

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]     6-3 6-1     Aleksandre BAKSHI (GEO)

2 коло

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]     6-4 7-5     Boris ARIAS (BOL) 
1 коло

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]     6-0 7-6(4)     Aaron ADDISON (AUS) 

 

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup