Вести
ИТФ WTT Мажи 15000УСД  09-03-2020
Македонските тенисери  го продолжуваат настапот на главниот турнир на ИТФ World Tennis Tour 15.000USD, кој се одржува во Пореч, Хрватска.

Тие на овој турнир ги постигнаа следните резултати:
1 КОЛО ГЛАВЕН ТУРНИР 11.03.2020
TomislavJotovski - Julian Ocleppo  1-6, 4-6

1 КОЛО ДВОЈКИ ГЛАВЕН ТУРНИР 11.03.2020
Kalin Ivanovski / Gorazd Srbljak [9] -   Edoardo Eremin / Juan Pablo Paz  4-6, 2-6


македонските тенисери го започнаа настапот преку квалификациониот турнир каде ги постигнаа следните резултати:

3 коло квалификации за пласман на главен турнир


2 коло квалификации
TomislavJotovski 62, 62 Duje Kekez[3]
Kalin Ivanovski 6-1, 3-6, 3-10 Pawel Cias[4]
Gorazd Srbljak [9] 6-4, 1-6, 10-6  Admir Kalender


1 коло квалификации
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup