Вести
4 ден Источно Европски Шампионат до 12 години  16-03-2017
    Македонската репрезентација до 12 години денес го заврши настапот на Тенис Европа турнир GD Tennis Cup, до 12 години, во Анталија, Турција, а кој е дел од ИТФ / ТЕ тренинг камп до 12 години.

Овој турнир покрај пријавените учесници од државните репрезентации е отворен и за други натпреварувачи до 12 години, затоа покрај членовите на репрезентацијата Борјан Николовски и Ива Данева, учествуваа и македонските јуниори Срна Кочишки и Марко Стоилковски кои беа поразени во 2 коло од главниот турнир.

ДЕНЕС 16.03.2017

3 коло главен турнир
Borjan NIKOLOVSKI - Onder BALCI 5-7, 2-6

Iva DANEVA - Stanislava SHULZHENKO  1-6, 0-6

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup