Вести
Лина со успешен старт на главен турнир на $50,000 Istanbul  12-04-2016
 
Најдобро рангиранмата македонска тенисерка Lina GJORCHESKA (MKD) (311 на ВТА) преку квалификациите се пласира на главниот турнир


Комплетни резултати на Лина од овој турнир:

1 коло главен турнир

Lina GJORCHESKA - Freya CHRISTIE 6-4, 5-7, 7-6 (4)

1 коло квалификации

Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-4 6-2     Yana SIZIKOVA (RUS)

2 коло квалификации

Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-4 6-0     Melis SEZER (TUR)

3 коло квалификации

Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-2 7-5     Karolina STUCHLA (CZE)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup