Вести
Јотовски загуби денес во 1/2 финале во Босна  02-06-2018
 Најдобро рангираниот македонски тенисер Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2] денес го заврши настапот на ИТФ Фјучерс турнирот KISELJAK OPEN 2018 во Кисељак,  Босна и Херцеговина, со награден фонд од 15.000УСД.

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2] денес во 1/2 финалето загуби од Kocevar-Desman, Tom SLO со резултат 6-7(2), 0-3.

Коомплетни резултати од македонските тенисери на турнирот:
 

1/2 финале главен турнир, 02.06.2018

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2] 6-7 (2) 0-3 рет Kocevar-Desman, Tom SLO


¼ финале главен турнир, 01.06.2018

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2]   4-6, 7-6(5), 7-6 (4) Duje KEKEZ (CRO) [6]    

2 коло главен турнир

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2]     6-1 6-3     Karlo KRANIC (CRO)

1 коло главен турнир

Peter NAGY (HUN) [4]     6-3 6-3     Gorazd SRBLJAK (MKD)

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [2]     5-1 Retired    Zvonimir ORESKOVIC (CRO)

 

 

3 коло квалификации

Gorazd SRBLJAK (MKD) [4]     6-2 7-6(2)     Hamza SANTIC (BIH)

andrea PICCHIONE (ITA)     2-6 6-1 6-3     Besir DURGUTI (MKD) [10]

2 коло квалификации

Gorazd SRBLJAK (MKD) [4]     6-3 2-0 Retired    Luka PULJIC (BIH)

Besir DURGUTI (MKD) [10]     6-0 7-6(7)     Djordje RADAN (SRB)

 

1 коло квалификации

Gorazd SRBLJAK (MKD) [4]     BYE   

Besir DURGUTI (MKD) [10]     6-1 6-1     Mario SALINGER (CRO)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup