Вести
Лина од денес со настап на главен турнир на 25000УСД Подгорица, Црна Гора  18-09-2018
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа, оваа недела настапува на ИТФ турнирот вреден 25000 УСД, во Подгорица, Црна Гора.

Таа денес игра во 1 коло на главниот турнир против Леа Бошковиќ од Хрватска која на главниот турнир се пласира исто како и Лина преку квалификациониот турнир.

Комплетни резултати на Лина постигнати на овој турнир

1 коло главен турнир 18.09.2018

Lina GJORCHESKA (MKD)  7-6(3) 6-1 Lea BOSKOVIC (CRO)


KVALIFIKACII
2 коло квалификации

Lina GJORCHESKA (MKD) [3]     7-6(4) 6-0     Verena MELISS (ITA) [11]

1 коло квалификации

Lina GJORCHESKA (MKD) [3]     6-1 6-2     Sara GVOZDENOVIC (SRB)


Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup