Вести
Лина победник во двоки и финалист сингл на 25000УСД Торино  06-07-2016
 

Најдобрата Македонска тенисерка Lina GJORCHESKA (MKD)  го заврши настапот на ИТФ турнирот вреден 25,000УСД во Торино Италија.
Денес  Лина во финалето загуби од нејзината партнерка од двојки, Dalila JAKUPOVIC (SLO) [4) со резултат 5-7, 4-6

сабота ФИНАЛЕ СИНГЛ
Lina GJORCHESKA (MKD) [5] 5-7, 4-6 Dalila JAKUPOVIC (SLO) [4

петок 1/2 финале
Lina GJORCHESKA (MKD) [5]   Montserrat GONZALEZ (PAR) [2]

1/4 ФИНАЛЕ
Lina GJORCHESKA (MKD) [5] -6-4, 7-5 Sofia SHAPATAVA (GEO) [3]  
2 КОЛО
Lina GJORCHESKA (MKD) 6-3, 6-1 Magdalena FRECH (POL)  
1 КОЛО
Lina GJORCHESKA (MKD) [5]     6-4 6-7(5) 6-2     Camilla ROSATELLO (ITA)


Во конкуренција на двојки Lina GJORCHESKA (MKD) и Словенката
Dalila JAKUPOVIC (SLO) победија во финалниот натпревар против Alice MATTEUCCI (ITA) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [1]  со резултат 6-3, 6-3
ФИНАЛЕ ДВОЈКИ
Lina GJORCHESKA (MKD) / Dalila JAKUPOVIC (SLO) [2]     6-3 6-3     Alice MATTEUCCI (ITA) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [1]
1/2 финале двојки
Lina GJORCHESKA (MKD) / Dalila JAKUPOVIC (SLO) [2]     2-6 6-3 [10-7]     Olga PARRES AZCOITIA (ESP) / Camilla ROSATELLO (ITA) 1/4 финале двојки
Lina GJORCHESKA (MKD) / Dalila JAKUPOVIC (SLO) [2]     6-4 6-0     Jessica BERTOLDO (ITA) / Sara MARCIONNI (ITA)    
1 коло двојки
Lina GJORCHESKA (MKD) / Dalila JAKUPOVIC (SLO) [2]     BYE   

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup