Вести
Лука загуби во 1/4 финале на ИТФ 18 Ниш  26-04-2018
  Македонските јуниори до 18 години, оваа недела настапуваа на ИТФ јуниорскиот турнир Serbia Junior Tour 2018 / Nis, кој се одржува во Ниш, Србија.
Турнирот е од 5 категорија и во главниот турнир продолжува денес со настап само уште Лука Љубен Андонов . Денес Лука во 1/4 финале загуби од Luka PULJIC (BIH) со резултат  1-6, 0-6


¼ финале утре(26.04.2018) главен турнир

Luka Ljuben ANDONOV (MKD) 1-6, 0-6  Luka PULJIC (BIH)  

 
Комплетни резултати на македонските тенисери на овој турнир:

3 коло главен турнир

Luka Ljuben ANDONOV (MKD)     Walkover    Valentin LAPALU (FRA)

Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)   4-6, 1-6 Hamad MEDJEDOVIC (SRB) [4]

 

2 коло главен турнир

Danil SPASIBO (RUS) [1]     6-3 6-2     Andrej ANDREEVSKI (MKD)

Luka Ljuben ANDONOV (MKD)     2-6 6-2 6-4     Aleksa CIRIC (SRB) [10]

Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)     7-6(6) 1-6 6-3     Igor KUDRIASHOV (RUS) [13]

 

Jelena KOVAC (SRB) [5]     6-4 6-3     Elena JANKULOVSKA (MKD)

Roxana REPASI (AUT)     6-3 4-6 6-3     Ana RISTEVSKA (MKD) [12]

Rozalia GRUSZCZYNSKA (POL) [7]     6-0 6-1     Aleksandra SIMEVA (MKD)

 

1 коло главен турнир

Andrej ANDREEVSKI (MKD)     6-4 6-3     Stefan IVIC (SRB)

Luka Ljuben ANDONOV (MKD)     6-3 7-5     Matvei ALEKSANDROV (RUS)

Gjorgji JANKULOVSKI (MKD)     6-1 6-0     Mateja JANICIJEVIC (SRB)

 

Elena JANKULOVSKA (MKD)     6-1 6-2     Yvonna ZUFFOVA (SVK)

Ana RISTEVSKA (MKD) [12]     BYE   

Aleksandra SIMEVA (MKD)     6-1 6-2     Natalija DJUKIC (SRB)Квалификации 3 коло

Aleksandra SIMEVA (MKD)     6-7(0) 6-3 6-1     Nevena CARTON (USA)

Ralitsa ALEXANDROVA (BUL)     7-6(3) 6-3     Elena JANKULOVSKA (MKD) [5]

 

Luka JANKOVIC (SRB) [1]     6-4 6-0     Andrej ANDREEVSKI (MKD) [9]

 

Квалификации 2 коло

Aleksandra SIMEVA (MKD)     7-5 6-1     Mayya PEROVA (RUS) [2]

Elena JANKULOVSKA (MKD) [5]     6-0 6-3     Tijana NIKOLIC (SRB)

 

Andrej ANDREEVSKI (MKD) [9]     2-6 7-5 6-2     Nikola PURIC (SRB)

Miron SOKOLOVSKY (ISR)     4-6 6-2 6-4     Hristo PLASESKI (MKD) [8

Квалификации 1 коло

Aleksandra SIMEVA (MKD)     6-1 6-0     Marija MICIC (SRB)

Elena JANKULOVSKA (MKD) [5]     6-3 6-3     Nadja NONKOVIC (SRB)

Sofija DJUNISIJEVIC (SRB)     6-2 6-2     Mina DASKALOVIC (MKD) [6]

 

Andrej ANDREEVSKI (MKD) [9]     6-2 6-1     Jovan CIRKOVIC (SRB)

Andrija JEVTIC (SRB)     6-4 6-2     Prohor CHAMUROVSKI (MKD) [3]

Nikola KIJAC (SRB)     6-1 6-7(7) 6-1     Vedran RADONJANIN (MKD) [12]

Hristo PLASESKI (MKD) [8]     6-3 6-0     Vuk ADAMOVIC (SRB)

 


 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup