Вести
Катарина Маринковиќ е Државен првак на Македонија во конкуренција жени  11-12-2018
 На терените на тенискиот клуб Југ-Скопје, во периодот од 08 до 10 Декември се одржа 
Државно првенство на Македонија за Жени со награден фонд од 48.000 денари.

Државен првак на Македонија е Катарина Маринковиќ од Тениски клуб Југ која во финалето ја победи Ана Ристевска (ЈУГ) со резултат 6-4, 7-6(3)

Комплетните резултати од државното првенство можете да ги симнете на следниот
линк.од лево кон десно: Ана Ристевска и Катарина Маринковиќ
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup