Вести
Национален тим, Барселона -Шпанија  19-09-2018
Александра Симева и Јана Стојанова, заедно со тренерот Илија Мартиноски, продолжуваат со настап на Тенис Европа јуниорскиот турнир SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-16, во Барселона, Шпанија,  турнирот од 1 категорија.

Овој настап е дел од настапот на националниот тим до 14 години, кој МТФ го организира под покровителство на Тенис Европа и ИТФ.


Денес Александра Симева загуби во 1/4 финалниот натпревар од 2 носителка на турнирот Darja SUVIRDJONKOVA [2] со резултат 3-6, 6-4, 4-6.
Симева и Стојанова денес победи ја и
1/2 финале двојки против Alicia Ann DALY [4]/Charlotte Mosbaek ELLEGAARD (не пред 15:30 часот) со резултат 76, 64


1/4 финале 19.09.2018
Aleksandra SIMEVA [5] 3-6, 6-4, 4-6  Darja SUVIRDJONKOVA [2]

1/2 финале двојки 19.09.2018
Aleksandra SIMEVA [5] /Jana STOJANOVA [7]7-6, 6-4  Alicia Ann DALY [4]/Charlotte Mosbaek ELLEGAARD 2 коло главен турнир
Aleksandra SIMEVA [5] 61, 60 -Kyara BELHADJ [WC] 

1/4 финале двојки
Aleksandra SIMEVA [5] /Jana STOJANOVA [7]6-3,6-0-Ella SIGFRID / Maria VERDU GONZALEZ 

1 коло главен турнир
Aleksandra SIMEVA [5] 4-6, 7-5, 6-1 Carla ALONSO [Q] 
Jana STOJANOVA [7] 6-2, 4-6, 2-6 Nahia BERECOECHEA 
1 коло двојки
Aleksandra SIMEVA [5] /Jana STOJANOVA [7]- слободни
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup