Вести
Лина загуби во финале во Тунис на ИТФ 60,000  02-05-2017
    

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа успешно го заврши настапот на ИТФ Фјучерс турнир вреден 60.000 УСД во Тунис, таа во финалето загуби од третата носителка на турнирот Richel HOGENKAMP (NED) [3], 134 рангирана на ВТА, со резултат 5-7, 4-6.


КОМПЛЕТНИ РЕЗУЛТАТИ НА ЛИНА НА ОВОЈ ТУРНИР

финале 30.04.2017 ВО 13 ЧАСОТ МКД ВРЕМЕ
Richel HOGENKAMP (NED) [3]     7-5 6-4     Lina GJORCHESKA (MKD) [7]

1/2 финале 29.04.2017
Gjorcheska, Lina- 3-6,6-4,6-4 Petra MARTIC (CRO)

1/4 финале 28.04.2017 ВО 13 ЧАСОТ МКД ВРЕМЕ
Gjorcheska, Lina -4-6, 6-1, 6-2  Silvia SOLER-ESPINOSA (ESP) [4] 

2 коло
Gjorcheska, Lina - 6-3, 6-0 Julia VULPIO (FRA)  

1 коло
Gjorcheska, Lina -3-6, 7-6(2), 6-3 Seguel, Daniela


1 коло двојки
Agnes BUKTA (HUN) / Vivien JUHASZOVA (SVK) [4]     6-2 4-6 [10-7]     Lina GJORCHESKA (MKD) / Ganna POZNIKHIRENKO (UKR)
 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup