Вести
Лина стартуваше со победа на ВТА Ladies Open Biel Bienne - Biel, Швајцарија  08-04-2017


Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа 187 на ВТА, од денес настапува на квалификациониот ВТА турнир вреден 250.000 УСД, во Биел, Швајцарија

Gjorcheska, Lina   197 на ВТА, стартуваше со победа во 1 коло на квалификациите против УкраинкатаSavchuk, Olga  која 322 на ВТА
, со резултат 6-2, 3-6, 6-2.


1 коло квалификации
  Gjorcheska, Lina    6-2, 3-6, 6-2   Savchuk, Olga
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup