Вести
Лина и Димитар се подготвуваат за настапот на Аустралиан Опен 2017  08-01-2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа и нејзиниот тренер Димитар Лабудовиќ се веќе пристигнати во Мелбурн и се аклиматизираат за настапот на Лина во квалификациите.
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup