Вести
6 ден главен турнир ИТФ јуниорски турнир скопје опен 2017  06-05-2017
Денес на терените на Тенискиот клуб Југ-Скопје, на ИТФ Јуниорскиот турнир до 18 години СКОПЈЕ ОПЕН 2017 се играат 1/2 финалните натпревари во поединечна конкуренција и финалните натпревари во конкуренција на двојки.
 
Во конкуренција на двојки  настапуваат единствените останати во игра македонски тенисери Михаил Кусески и Обрад Марковски
ФИНАЛЕ ДВОЈКИ
Martin BREYSACH (FRA) / Sebastian GIMA (ROU) [6]     6-3 6-3     Mihail KUSESKI (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD) [4]
Iuliia NIKITINA (RUS) / Maria TIMOFEEVA (RUS) [4]     6-4 6-3     Maja MAKORIC (SLO) / Aleksandra STROMOVA (RUS)


ФИНАЛЕ
 Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]     6-4 4-6 6-3     Fabrizio ANDALORO (ITA) [3]

 Sydney BERLIN (SWE) [1]     7-5 6-3     Tamara MALESEVIC (SRB) [14]1/2 финале
Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]     7-6(1) 6-4     Raphael LOUKAS (GER) [5]
Fabrizio ANDALORO (ITA) [3]     6-2 6-2     Martin BREYSACH (FRA)


Sydney BERLIN (SWE) [1]     6-3 4-6 6-3     Elena MILOVANOVIC (SRB)
Tamara MALESEVIC (SRB) [14]     6-0 6-1     Sophie LUESCHER (SUI)


 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup