Вести
Горазд и Шендрит запрени во 1 коло на главен турнир на Ф34 во Анталија  30-10-2018
Македонските тенисери Горазд Србљак и Шендрит Деари од Среда, 31.10.2018 година, ќе го започнат настапот на главниот турнир на ИТФ Фјучерс турнирот Ф34, во Анталија, Турција со награден фонд од 15000 УСД.

Gorazd SRBLJAK (998 на АТП) во 1 коло загуби од Бразилецот Wilson LEITE (BRA) кој е поставен за 3 носител на турнирот (663 на АТП) со резултат 26, 36, а Shendrit DEARI (MKD)  (1472 на АТП) на главниот турнир се пласира преку квалификациите и во 1 коло загуби од Koray KIRCI  од Турција (903 на АТП), со резултат 16, 67(5).

1 коло главен турнир 31.10.2018
Gorazd SRBLJAK  (MKD) 26, 36 Wilson LEITE (BRA)
Shendrit DEARI (MKD) 16, 67(5) Koray KIRCI (TUR)

Комплетните резултати на Шендрит од квалификациите:

3 коло квалификации

Shendrit DEARI (MKD) [1]     6-3 6-4     Sultan NARBEKOV (KAZ)

2 коло квалификации

Shendrit DEARI (MKD) [1]     6-3 7-5     Lorenzo CORIONI (ITA)

1 коло квалификации

Shendrit DEARI (MKD) [1]     BYE   

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup