Вести
Лина денес загуби во 3 коло квалификации Биел, Швајцарија  10-04-2017
  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа 191 на ВТА, денес го одигра последниот натпревар-3  коло од квалификациониот турнир, на ВТА турнирот вреден 250.000 УСД, во Биел, Швајцарија.
Вчера Gjorcheska, Lina   во 2 коло со резултат 6-4, 4-6, 6-4 ја победи Marcinkevica, Diana 296 на ВТА, а денес загуби од првата носителка на квалификациониот турнир 108 на ВТА Белорусинката  Aliaksandra SASNOVICH , со резултат 3-6, 2-6.


Комплетни резултати на Лина од овој турнир

3 коло квалификации
Gjorcheska, Lina  - 3-6, 2-6 Aliaksandra SASNOVICH


2 коло квалификации
Gjorcheska, Lina 6-4, 4-6, 6-4 Marcinkevica, Diana

1 коло квалификации
  Gjorcheska, Lina    6-2, 3-6, 6-2   Savchuk, Olga
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup