Вести
Лина загуби 1 коло квалификации на УС Опен -квалификации  23-08-2017
 
Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа (211 на ВТА) онастапуваше на квалификациониот турнир УС Опен 2017.

Таа денес во 1 коло квалификации загуби од Австралианката Destanee Aiava (AUS) која во моментов е со ранг 152 на ВТА со резултат 6-4,4-6,3-6.

1 КОЛО КВАЛИФИКАЦИИ
Lina Gjorcheska (MKD) 6-4, 4-6, 3-6 Destanee Aiava (AUS)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup