Вести
4 ден главен турнир Ф1 Тенниспарк Опен  28-07-2017
    

 

Оваа недела на терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје се играат натпреварите од главниот турнир на првиот ИТФ Фјучерс турнир Мацедониа Ф1, Тенниспарк Опен 2017.

Денес на распоред се натпреварите од 1/4 финале поединечно и  финале во конкуренција на двојки, поединечно- комплетен жреб и двојки -комплетен жреб

Досега постигнати резултати и резултати од натпревари кои се во тек

¼ финале

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [7]   6-4, 7-5 Tsung-Hua YANG (TPE) [4]    

David PICHLER (AUT) [1]     6-2, 7-5 Rrezart CUNGU (MNE)    

Nino SERDARUSIC (CRO) [3]   6-1, 1-2 во тек Claudio FORTUNA (ITA) [5]    

Richard GABB (GBR) [6] 1-6 рет и  службена победа за Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]    

ФИНАЛЕ
Maximilian NEUCHRIST (AUT) / David PICHLER (AUT) [1]     Dane PROPOGGIA (AUS) / Tsung-Hua YANG (TPE) [2]    

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup