Вести
Лина запрена во2 коло Во Москва 25000К  25-02-2021


Најдобро рангираната тенисерка Лина Ѓорческа, во периодот од 23.02. до 28.02.2021 година, настапува на ИТФ турнирит Во Москва, Русија со награден фонд од 25.000 УСД.

Lina Gjorcheska (36 на ИТФ и 349 на ВТА) на овој турнир до сега ги има постигнато следните резултати:

ПОЕДИНЕЧНО
2 коло главен турнир 25.02.2021
Lina Gjorcheska- AnastasiaZakharova[6](6 на ИТФ и 262 на ВТА))  2-6, 3-6
1 коло главен турнир
Lina Gjorcheska- LuciaBronzetti (749 на ИТФ и 335 на ВТА) 5-7, 6-4, 6-4

ДВОЈКИ
Lina Gjorcheska Tena Lukas 3  3
Gozal Ainitdinova YuliyaHatouka 6  6
Назад
Баркод
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup