Вести
Јотовски стартува на Ф16 во Турција  25-04-2018
 


Македонскиот тенисер Tomislav JOTOVSKI (MKD)оваа недела настапува на ИТФ Фјучерс турнирот Ф 16 во Анталија Турција со награден фонд 15000 УСД.

Tomislav JOTOVSKI (MKD) стартуваше со победа во 1 коло од главен турнир против KIRKIN, Ergi (TUR) со резултат 6-4, 6-2

1 коло главен турнир
Tomislav JOTOVSKI (MKD)     6-4 6-2     KIRKIN, Ergi (TUR)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup