Вести
Лина денес игра 1/4 финале сингл и 1/2 финале дубл  21-04-2017
   
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ фјучерс турнир вреден 25,000 УСД, во Чиасо, Швајцарија.

Лина денес игра  1/4 финале сингл и 1/2 финале дубл.
1/4 финале сингл 21.04.2017
GJORCHESKA, Lina - 3-6, 6-0, 2-6  Kathinka VON DEICHMANN (LIE)

1/2 финале двојки
Lina GJORCHESKA (MKD) / Aleksandrina NAYDENOVA (BUL) [1]   Myrtille GEORGES (FRA) / Tess SUGNAUX (SUI)   

РЕЗУЛТАТ ОД МЕГУСЕБНИ ДОСЕГАШНИ ДУЕЛИ

vs
 
2 Record* 0
22 (16 May 1994)  Age 22 (03 Aug 1994) 
Vaduz, Liechtenstein  Birth Place  
Vaduz, Liechtenstein  Residence  
Right Handed  Plays Unknown 
Year Tournament Nation Surface Round Winner Score
2017 $25,000 Grenoble FRA Hard 32 VON DEICHMANN 6-3 6-3
2016 $25,000 Sofia BUL Clay 16 VON DEICHMANN 4-6 6-3 6-4
 
 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup