Вести
4 ден главен турнир ИТФ јуниорски турнир скопје опен 2017  04-05-2017
Денес на терените на Тенискиот клуб Југ-Скопје, на распоред на ИТФ јуниорскиот турнир СКОПЈЕ ОПЕН 2017, се натпреварите од 3 коло поединечна конкуренција и 1/4 финале во конкуренција на двојки:

3 коло поединечна конкуренција

Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]     6-3 2-6 6-1     Vanja DOBRNJAC (SRB)

Mihai Razvan MARINESCU (ROU)     7-5 7-6(6)     Stefan LATINOVIC (SRB)

Viktor JOVIC (SRB) [4]     6-3 6-2     Stefan DRAGOVIC (MNE)

Raphael LOUKAS (GER) [5]     7-6(5) 6-3     Marco MATTEOLI (ITA)

Vangelis FRAGISTAS (GRE) [9]     7-5 6-2     Sebastian GIMA (ROU) [6]

Fabrizio ANDALORO (ITA) [3]     6-3 7-6(9)     Mario STINO (AUT)

Martin BREYSACH (FRA)     6-4 4-6 6-0     Fred Olivier SCHOMMER (GER)

Riccardo TAVILLA (ITA)     6-0 Retired    Dan Mihai NASTASE (ROU)

 

Sydney BERLIN (SWE) [1]     6-1 6-0     Linda CAGNAZZO (ITA) [16]

Emily WELKER (GER)     6-3 6-4     Ziva FALKNER (SLO) [8]

Gaia BANDINI (ITA)     6-4 6-3     Urska VELEC (SLO)

Elena MILOVANOVIC (SRB)     6-1 6-2     Magdalena HEDRZAK (POL) [12]

Francesca CURMI (MLT) [10]     6-2 6-3     Maja MAKORIC (SLO)

Tamara MALESEVIC (SRB) [14]     6-0 6-1     Iuliia NIKITINA (RUS)

Sophie LUESCHER (SUI)     3-6 6-3 7-6(5)     Daria KRASNOVA (RUS)

Emilija KOJCIC (SRB)     6-0 6-3     Raluca Maria TUDORACHE (ROU)    

1/4 финале двојки
Martin BREYSACH (FRA) / Sebastian GIMA (ROU) [6]     6-4 6-3     Fabrizio ANDALORO (ITA) / Emiliano MAGGIOLI (ITA) [1]

Lorenzo LORUSSO (ITA) / Raphael LOUKAS (GER) [3]     Walkover    Mile MATIC (CRO) / Filip MISOLIC (AUT) [8]

Mihail KUSESKI (MKD) / Obrad MARKOVSKI (MKD) [4]     Walkover    Andrija PAVLOVIC (SRB) / Marko VUJIC (AUT) [5]

Vanja DOBRNJAC (SRB) / Milan RADOJKOVIC (SRB)     6-1 6-2     Vangelis FRAGISTAS (GRE) / Aitor ZERDILAS HERRERA (GRE) [7]


 

Maja MAKORIC (SLO) / Aleksandra STROMOVA (RUS)     6-0 6-1     Jana TANEVSKA (MKD) / Viktorija VESELINOVA (MKD)

Saara ORAV (EST) / Lana STEFANOVIC (SLO)     6-4 1-6 [10-5]     Perla NIEUWBOER (NED) / Timea VISONTAI (HUN) [6]

Iuliia NIKITINA (RUS) / Maria TIMOFEEVA (RUS) [4]     2-6 6-3 [10-8]     Tamara MALESEVIC (SRB) / Elena MILOVANOVIC (SRB) [8]

Francesca CURMI (MLT) / Maja RADENKOVIC (SWE)     1-6 6-4 [10-3]     Nora HRISTOVSKA (MKD) / Katarina MARINKOVIKJ (MKD) [5]

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup