Вести
Лина денес стартуваше со победа на ИТФ 25000УСД Баштад, Шведска  26-06-2018
Лина Ѓорческа денес го започнува настапот на ИТФ турнирот вреден 25.000 УСД во Баштад, Шведска.
Лина во моментов е рангирана на 462 место на ВТА ранг листата и денес во 1 коло на главниот турнир игра против Швеѓанката Hennemann, Caijsa Wilda SWE (примена со wild card)
1 коло
 
Gjorcheska, Lina MKD  6-1, 7-6(5) Hennemann, Caijsa Wilda SWE
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup