Вести
1 ден главен турнир на Мацедониа Ф1  25-07-2017
  

 

Од денес на терените на Тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје започнуваат натпреварите од главниот турнир на првиот ИТФ Фјучерс турнир Мацедониа Ф1, Тенниспарк Опен 2017.

Денес на распоред се натпреварите од 1 коло поединечно и 1 коло двојки, поединечно- комплетен жреб и двојки -комплетен жреб

Досега постигнати резултати и резултати од натпревари кои се во тек

ТЕРЕН 1                                                                                                                                                               резултат

1

10:00

сингл

R32

David PICHLER [1]

 - 

Laerte DI FALCO

 6-3, 6-4

2

следи

сингл

R32

Marco MICELI

 - 

Dusan RAJIC

 6-4, 6-2 во тек

3

Не пред 13:00

двојки

R16

Dimitar GRABUL /
Luka PAVLOVIC

 - 
 - 

Stefan MICOV /
Gorazd SRBLJAK

 6-4, 7-5

4

Не пред 14:30

двојки

R16

Teodor DELJANOVSKI /
David MICEVSKI

 - 
 - 

Aitor ARAMBURU /
Laerte DI FALCO

 7-6(3), 6-3

5

Не пред 16:00

двојки

R16

Richard GABB /
Darko JANDRIC [3]

 - 
 - 

Rrezart CUNGU /
Tomislav JOTOVSKI

 победа Цонгу/Јотовски

ТЕРЕН 2

1

10:00

сингл

R32

Edin JAKUPI

 - 

Darko JANDRIC

 3-6, 3-6

2

следи

сингл

R32

Nino SERDARUSIC [3]

 - 

Feda BILIC

 6-0, 6-3

3

Не пред 13:00

двојки

R16

Claudio FORTUNA /
Francesco GARZELLI

 - 
 - 

Giovanni FONIO /
Luca NARCISI

 1-6, 4-6

4

Не пред 14:30

двојки

R16

Maximilian NEUCHRIST /
David PICHLER [1]

 - 
 - 

Viktor FILIPENKO /
Nicholas HORTON

6-3, 6-3

5

Не пред 16:00

двојки

R16

Besir DURGUTI /
Marko OSMAKCIC

 - 
 - 

Feda BILIC /
Dimitri MOROGIANNIS

 6-4, 6-7(3), 10-6

ТЕРЕН 3

1

10:00

сингл

R32

Manuel PENA LOPEZ

 - 

Luka PAVLOVIC

 6-2, 6-1

2

следи

сингл

R32

Stefan LATINOVIC

 - 

Viktor FILIPENKO [8]

 4-6, 2-6

3

Не пред 13:00

двојки

R16

Mauricio ALVAREZ-GUZMAN /
Bastian PARADA

 - 
 - 

Dane PROPOGGIA /
Tsung-Hua YANG [2]

 1-6, 1-6

4

Не пред  14:30

двојки

R16

Federico BERTUCCIOLI /
Marco MICELI

 - 
 - 

Manuel PENA LOPEZ /
Strahinja RAKIC [4]

 5-7, 4-6

ТЕРЕН 4

1

10:00

сингч

R32

Federico BERTUCCIOLI

 - 

Tsung-Hua YANG [4]

1-6, 6-4, 2-6

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup