Вести
3 натпревар Македонија- Молдавија 2-1  07-04-2017


Денес Македонската репрезентација ќе го одигра и последниот натпревар во групата Б, со репрезентацијата на Молдавија.


1 натпревар Dimitar Grabul  - Maxim Bulat 6-1,6-1

2 натпревар Tomislav Jotovski - Andrei Ciumac 6-3, 6-2

3 натпревар Shendrit DeariGorazd Srbljak - Andrei Ciumac /  Maxim Bulat  7-5, 6-7(4), 1-4

 Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup