Вести
Мркев запрен во 2 коло во Естонија  17-01-2018


Борис Мркев го заврши настапот на натпреварите во поединечна конкуренција, на Тенис Европа јуниорскиот турнир, Нарва Куп за јуниори до 14 години, кој се одржува во Нарва, Естонија.

Борис Мркев кој во моментов е рангиран 113 место на Тенис Европа ранг листата за јуниори во 1 коло од главниот турнир го победи Естонецот Robert RAAG (410 на ТЕ ранг листа)со резултат 6-3, 6-4, а во 2 коло (17.01.2018) загуби од Reinis KUPFERS со резултат 2-6, 6-3, 2-6


2 коло главен турнир
Борис Мркев  2-6, 6-3, 2-6 Reinis KUPFERS


1 коло главен турнир
Борис Мркев 6-3, 6-4 Robert RAAG
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup