Вести
Националниот тим до 12 во Улцињ, Црна Гора  25-04-2018


Најмладите јуниори до 12 години оваа недела настапуваат на Тенис Европа турнирот Bellevue Cup 2018, кој се одржува во Улцињ, Црна Гора.

Македонските јуниори до сега ги постигнаа следните резултати:
2 коло
Luka JANKULOSKI - Todor VUKOMANOVIC 2-6, 4-6
Amar HUSEINOVIC - Fatih SISIC 3-6, 0-6

Ana STOJANOVSKA - Iva LAKIC  1-6 рет

1 коло
Luka JANKULOSKI - Kevin-Kristjan UBA 6-2, 7-5
Filip STOJANOVSKI - Mateja STEFANOVIC 1-6 рет
Amar HUSEINOVIC - Benediktas VERKOVSKIS 6-4, 6-3

Ana STOJANOVSKA - слободна
Nina MARINKOVIKJ - Jovana GRUJIC 0-6, 0-6
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup